FORUM O CZYM CHCESZ

Na tym forum możesz poruszyć każdy temat, który Cię interesuje.


#1 2014-05-07 11:17:37

Anitqa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-07
Posty: 10
Punktów :   

Pracy "brak"

Niestety ciężko jest poruszać temat swojej pracy kiedy jej po prostu nie ma... Niestety ale należe do osób dość długotrwale bezrobotnych bo do 5 miesięcy bezskutecznie szukam pracy. Kończę studia i "wiszę" Bo ktoś albo nie chce studentów wcale albo chce studentów a że ja za kilka miesięcy kończe to też im się to nie podoba. I w ten oto właśnie sposób czekam na cud;) Zapraszam do wypowiedzi:)

Offline

 

#2 2014-05-07 12:29:56

Brixer

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-07
Posty: 8
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

no dokładnie tak nic tylko jechać za granice ja chętnie znalazł bym pracę tutaj ale jestem po studiach i jest strasznie ciężko coś znaleźć non stop przeglądam ogłoszenia i rozsyłam CV ale jet też wiele ofert w których wiem że bym się sprawdził a na przeszkodzie stoi tylko brak doświadczenia na tych stanowiskach... to jest straszne większość pracodawców chce kogoś z doświadczeniem... i gdzie młody człowiek w tym kraju ma zdobyc to doświadczenie ???

Offline

 

#3 2014-05-07 16:50:15

Monika14

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

Takie mamy" wspaniałe czasy"niestety że w kraju praca za głodową stawkę:-(i to jeszcze żądają nie wiadomo jakich umiejętności,doświadczenia,którego nie ma gdzie zdobyć i jeszcze najlepiej stopnia niepełnosprawności....realia krajowe A za granicą dużo lepiej ale jak się ma rodzinę to dochodzi rozłąka:-(

Offline

 

#4 2014-05-08 12:19:43

Penelopix11

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-08
Posty: 10
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

Dokładnie TAKIE CZASY W POLSCE , teraz jestem przed wyborem czy iść na Studia czy nie i cały czas jest to znak zapytania bo przecież po co iść na Studia jak pracy i tak nie ma , pozdrawiam Polskę

Offline

 

#5 2014-05-11 10:53:32

paulina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-11
Posty: 13
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

Dokładnie tak jest, aczkolwiek zdarzają się wyjątki. ja zostałam zmuszona do zwolnienia sie z pracy po 7 latach lojalności wobec firmy - poprostu degradacja do tego stopnia, że nie było sensu pozostawać w firmie. Takie "widzi-mi-się" dyrektora. Rozpoczęłam wlasną działalnośc, ale oplaty mnie zjadly i musiałam szukac pracy. Wysłalam dość dużo CV i o dziwo w mieście, gdzie duże bezrobocie - kilkanaście telefonow z propozycją pracy - a pracę, gdzie jestem do dziś znalazlam w ciągu 3 dni. nie jest wysoko platna, ale na życie i oplaty wystarczy. mam wyzsze ambicje - to prawda, ale cieszę się z tego co mam. myślę, ze praca jest, tylko zarobki tak niewielkie, że nie mamy możliwości pracowac, bo to tak, jak gdybyśmy byli wolontariuszami.. Niestety w dzisiejszych czasach nie pracuje sie dla idei.

Offline

 

#6 2014-05-14 16:38:22

Elina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

Albo człowiek za młody bez doświadczenia albo za stary. Niestety prawd, a jest taka ,aby mieć w miarę dobrą prace trzeba mieć duże szczęście bądź znajomości, Ja osobiście ciesze się z wyboru technikum , po którym będę mieć typowo wyspecjalizowanego technika. Czy teraz opłaca się iść na studia? jednak czasem przy możliwości starania się  o lepsze stanowisko przydałoby się wyższe

Offline

 

#7 2014-05-17 16:13:51

paulina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-11
Posty: 13
Punktów :   

Re: Pracy "brak"

To też nie jest do końca tak, nie wszyscy moga być na wyższych stanowiskach, potrzeba też ludzi na stanowiskach tych trochę niżej. Nie każdy może zarzadzać, potrzeba tez tych, którymi trzeba zarzadzać. Był swego czasu boom na studia marketing i zarządzanie, i mnóstwo ludzi po tych studiach pracuje niestety... na kasie w markecie. Żadna praca nie hańbi, ale  mimo tego, ze marzymy o stanowiskach wyższych i tym samej większej wypłacie, nie zawsze to mozemy dostać. Ja mam za sobą 15 lat pracy, na kilku różnych stanowiskach i nawet nie marzę o tym, żebym mogła być kiedyś tym, co zarządza, cieszę się, ze mam pracę i podoba mi się, że jestem tylko zwykłym, szarym pracownikiem..

Offline

 
forum o czym chcesz

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wresling.pun.pl www.freerunning.pun.pl www.kamratki.pun.pl www.petz5forum.pun.pl www.volleyballhax.pun.pl